Ogłoszenie

Sprzedam spółkę z o.o. gotową do natychmiastowej działalności.
Zapewniamy doradztwo oraz pełną obsługę prawną.
Rejestracja w KRS. PKD i siedziba wg. potrzeb nabywcy.

Pokrywamy koszty notarialne i załatwiamy wszystkie formalności,
cała Polska. W ramach oferowanych usług możemy poprowadzić jej
pełną księgowość, a także płace.
Użyczyć spółce adresu rejestrowego.
Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.spolki.org/
lub o kontakt pod numerami telefonu +48 662-797-797,
+48 797-546-534, +48 536-901-059 lub +48 514-845-265.

poniedziałek, 24 stycznia 2011

Kiedy wspólnik może żądać zwołania zgromadzenia?

Chociaż zasadniczo zgromadzenie wspólników zwołuje zarząd, to w pewnych sytuacjach może być ono zwołane z inicjatywy wspólnika. Będzie tak, gdy umowa spółki przyznaje takie prawo konkretnemu wspólnikowi. kupię spółkę

Ale to nie jedyna taka sytuacja. Wspólnik lub wspólnicy reprezentujący co najmniej 1/10 kapitału zakładowego mogą żądać zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników /i tylko takiego/, jak również umieszczenia określonych spraw w porządku obrad najbliższego zgromadzenia. Składają w tej sprawie zarządowi pisemne żądanie najpóźniej na miesiąc przed proponowanym terminem zgromadzenia.

W umowie spółki prawo to może zostać przyznane także wspólnikom reprezentującym mniej niż 1/10 kapitału zakładowego /nie można jednak w umowie spółki podnieść tego „limitu” np. do wysokości 1/5 kapitału zakładowego/. sprzedam spółkę z o.o.

Jeżeli w terminie 2 tygodni od dnia przedstawienia żądania zarządowi nadzwyczajne zgromadzenie wspólników nie zostanie zwołane, wówczas zaczyna działać sąd rejestrowy.

Najpierw sąd wzywa zarządu do złożenia oświadczenia w tej sprawie, a następnie może upoważnić do zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników występującego z tym żądaniem wspólnika. Wówczas to sąd wyznacza przewodniczącego zgromadzenia – a jest to istotne, gdyż uniemożliwia to blokowanie zgromadzenia np. poprzez niedopuszczanie wspólnika do głosu. sprzedaż spółek

Zgromadzenie podejmuje uchwałę określającą, czy koszty zwołania i odbycia zgromadzenia ma ponieść spółka. W zawiadomieniach o zwołaniu nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników wspólnik powinien powołać się na postanowienie sądu rejestrowego.